شرایط گارانتی ایران آیلند

جهت رضایت مشتریان عزیز، محصولات فروشگاه در شرایط زیر شامل گارانتی می‌شوند.
1- شرایط استفاده از خدمات گارانتی

1- به منظور استفاده از خدمات گارانتی، ارائه رونوشت ضمانت‌نامه الزامی می‌باشد.

2-ضمانت‌نامه بدون تاریخ خرید یا مدت اعتبار،  مشخصات و شماره سریال کالا فاقد اعتبار است. از این رو مشتری موظف است هنگام تحویل کالا به وجود این موارد در برگه گارانتی دقت لازم را داشته باشد.

3-ضمانت فقط شامل محصول اصلی بوده و شامل سایر لوازم و قطعات جانبی و دیگر متعلقات نمی‌شود.

4-انتقال کالا جهت استفاده از خدمات گارانتی به مرکز خدمات و برگشت آن برعهده خریدار است . همچنین کالا باید در کارتن و بسته‌بندی اصلی خود ارسال شود تا شامل خدمات گارانتی گردد.

5-در طول قرارداد گارانتی چنانچه کالای معیوب دیگر تولید نشود، وجه کالا مرجوع میگردد.

6- مشتری یا نماینده تحویل گیرنده او اعم از کارپرداز یا پیک موتوری و غیره در هنگام تحویل‌گرفتن محصول موظف به تست ظاهری و دقت در موارد ابطال گارانتی می باشند. در غیر این صورت پس از تحویل هیچ گونه مسئولیتی در قبال موارد ابطال بوجود آمده به عهده مرکز خدمات شرکت نمی‌باشد.

7-مسئولیت بسته‌بندی صحیح کالا هنگام ارسال بعهده فرستنده می‌باشد. بدیهی است صدمات ناشی از بسته‌بندی نا صحیح بعهده فرستنده می‌باشد.

2- موارد ابطال گارانتی

1- کالایی که کارت ضمانت، بر چسب هولوگرام یا شماره سریال آن مخدوش شده و یا با شماره سریال دستگاه مطابقت ندارد شامل گارانتی نمی‌باشد.

2- ضمانت دستگاه، محدود به عیوب ناشی از ساخت بوده و شامل ایرادات ناشی از بلایای طبیعی یا حوادث غیر مترقبه، ضربه, آتش، شکستگی، خراشیدگی، تغییر شکل، تغییر در قطعات ، دستکاری، تنظیم یا تعمیر توسط افراد غیر مجاز نمی‌باشد.

3- صدماتی همچون شکستگی و یا اثرات هرگونه ضربه برروی کالا که هنگام انتقال توسط پست، ، شرکت های حمل و نقل و … پدید آید حتی اگر دستگاه قبل از ارسال کاملا سالم بوده باشد، آن را از شرایط گارانتی خارج خواهد ساخت. در صورت مشاهده هر یک از موارد فوق الذکر، مشتری می بایست از تحویل گرفتن کالا امتناع نماید.

4- تعمیر و تغییر توسط کارشناسان غیر از افراد مورد تأیید ایران آیلند موجب ابطال گارانتی دستگاه مورد نظر خواهد شد.

آسیب های ناشی از نقص فنی ذاتی کالا، مواد بکار رفته در آن و شرایط تولید، تا تاریخ قید شده در کارت گارانتی شامل گارانتی می‌باشد.

  • تشخیص درست عیوب دستگاه برعهده ی کارشناسان مراکز خدمات پس از فروش ایران آیلند است. بررسی تطابق شرایط گارانتی با وضعیت فعلی دستگاه مشتری در طول دوره گارانتی، صرفا به عهده کارشناس این دفتر است.
  • اشکالات ظاهری دستگاه از جمله خط و خش، شکستگی و تغییر رنگ بدنه در زمان تحویل با هماهنگی مشتری ثبت می‌شود.
  • در گارانتی، چنانچه کالا خسارت دیده قابل تعمیر باشد تعمیر گردیده و در غیر اینصورت بر اساس تشخیص کارشناس فنی نسبت به مرجوع وجه و یا تعویض کالا پس از کسر استهلاک ازتاریخ شروع گارانتی اقدام می شود.
ارسال کالا توسط مشتری جهت  استفاده از خدمات پس از فروش به چه شکل است ؟
store-icon

روش اول:

مراجعه حضوری مشتری به فروشگاه ایران آیلند واقع در میدان فردوسی، مجتمع تجارت جهانی فردوسی، طبقه همکف پلاک 80  و تحویل عینک به متصدیان فروشگاه

iraneyeland-free-delivery-icon

روش دوم:

ارسال محصول به فروشگاه از طریق پیک که دراین حالت هزینه پیک به عهده مشتری می باشد.